Tarnobrzeg. Miasto ma pełnomocnika ds. uchodźców

Irina Brusilcewa, była zastępczyni mera Czernihowa, obecnie naczelniczka Wydziału Spraw Obywatelskich tamtejszego magistratu, na prośbę prezydenta Tarnobrzeg Dariusza Bożka podjęła się roli pełnomocnika do spraw uchodźców. – Pani Irina, która od kilku dni wraz z rodziną mieszka w Tarnobrzegu, gdzie znalazła schronienie przed wojną, wesprze nasz urząd miasta w kontaktach z ukraińskimi uchodźcami.

W sytuacji, gdy rozpoczęło się nadawanie numerów PESEL, gdy rusza pomoc socjalna, obywatele Ukrainy mają wiele pytań w związku z dopełnieniem niezbędnych formalności. Tak samo wielu z nich potrzebuje pomocy w innych sprawach, czy to dotyczących przyjęcia dzieci do szkół, czy związanych z poszukiwaniem pracy, podjęciem zatrudnienia. Uchodźcy, którzy mieszkają w Tarnobrzegu mogą liczyć na profesjonalną i co równie ważne, w języku ukraińskim,  pomoc pani pełnomocnik przy załatwianiu tych spraw –  mówi prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Pełnomocnik ds. uchodźców w tarnobrzeskim magistracie pełni dyżury od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 13.00 w Budynku Urzędu Miasta Tarnobrzega przy ul. Mickiewicza 7, pokój 21, II piętro, telefon 15 8181209.

Info/fot. UM

You May Also Like