Zawodnicy IKS Tarnobrzeg na mistrzostwach Europy

Opublikowano dnia 08-10-2017

Picture 0 for Zawodnicy IKS Tarnobrzeg na mistrzostwach Europy
Z Mistrzostw Europy EPINT 2017 w tenisie stołowym niepełnosprawnych, rozegranych w Lasko zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg przywożą brązowy medal wywalczony podczas turnieju drużynowego.
Uczyniła to drużyna Polska w klasie 4 wózki w składzie Krzysztof Żyłka IKS Jezioro Tarnobrzeg i Rafał Lis Szansa Start Gdańsk w półfinale uległa późniejszym Mistrzom Europy drużynie Turcji Abdullah Ozturk i Nesim Turan 1:2.
Nasi zawodnicy przegrali minimalnie 2:3 grę deblową, kluczową grę tego meczu, następnie Krzysiek pokonał 3:2 Wicemistrza Europy z turnieju indywidualnego Abdullah Ozturk lecz Rafał nie dał rady Nesim Turan i przegrał 0:3.
Szkoda gry deblowej bo była szansa zagrać w finale turnieju i powalczyć o Mistrzostwo Europy.

Druga drużyna w składzie z zawodnikiem IKS-u Maciejem Nalepką i zawodnikiem Start Radom Mariuszem Czerwiński w klasie 3 zajęła w turnieju drużynowym bardzo wysokie 5-6 miejsce przegrywają mecz o wejście do półfinału (strefy medalowej) 0:2 z drużyną Austrii w składzie Egon Kramminger i Manfred Dollmann. W tym meczu kluczowym momentem była gra deblowa, którą Polacy przegrali 2:3 (w piątym secie 9:11) i marzenie o medalu prysło.
Mariusz Czerwiński nie poradził sobie z bardziej doświadczonym Egon Kramminger a Maciej nie miał już szansy zmienienia wyniku i przystąpić do gry singlowej gdyż było już po meczu.

W turnieju indywidualnym w klasie 3 Macieje Nalepka ostatecznie zajął 5-8 miejsce i tu szkoda straconej drugiej szansy medalowej po przegranym 2:3 meczu o wejście półfinału z Szwedem Carl Alexander Mattias Ohgren.
Krzysztof Żyłka również w turnieju indywidualnym uplasował się na 5-8 miejscu przegrywając 1:3 mecz o wejście do półfinału z późniejszym Wicemistrzem Europy Turkiem Abdullah Ozturk.

Te Mistrzostwa Europy pokazały, że obaj zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg należą do ścisłej czołówki europejskiej i tylko małe niuanse, mniejsze szczęście, może dyspozycja dnia zadecydowały,
że przywozimy z największej tegorocznej imprezy jeden medal a nie cztery. Szkoda ale taki jest sport.
Trzymajmy za Macieja i Krzysztofa kciuki, by zdrowie im dopisywało i byśmy mogli cieszyć się z ich sukcesów przez kolejne lata.
Brawo Panowie, Tarnobrzeg jest z Was dumny.

foto. Jarosław Bielak oraz ze strony ME http://www.epint2017.com
Picture gallery
 

Komentarze

Możesz komentować ten wpis także bezpośrednio na forum