Tarnobrzescy strażacy solidarni z druhami z Ukrainy

Sprzęt oraz umundurowanie dla strażaków z objętej wojną Ukrainy przekazany przez wszystkie tarnobrzeskie OSP jest już w drodze na Wschód. Będzie służył tamtejszym druhom w ich najtrudniejszej akcji.

– Wspaniały gest naszych strażaków ochotników nie potrzebuje komentarza. Podejrzewam, że gdyby tylko była taka możliwość wraz z tym sprzętem sami ruszyliby z pomocą. Dziękuję za tak wspaniałą postawę, jesteście niezawodni – ze słowami podziękowania do druhów z tarnobrzeskich OSP zwrócił się prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

W akcję pomocy dla strażaków z Ukrainy włączyły się wszystkie OSP z terenu Tarnobrzega.
 – Nasze jednostki przekazały braciom strażakom z Ukrainy umundurowanie, m.in. buty, ubrania specjalne, rękawice, kominiarki i hełmy, ale też sprzęt medyczny. Co najważniejsze, przekazaliśmy także węże, prądownice, armaturę wodną oraz agregaty prądotwórcze, na których najbardziej zależało strażakom ukraińskim – mówi Wojciech Zioło Komendant Miejski OSP w Tarnobrzegu.

Zbiórka umundurowania i sprzętu była odpowiedzią na sygnały ukraińskich strażaków o olbrzymich brakach w tym zakresie w ich jednostkach. Na apel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o wsparcie druhów z Ukrainy błyskawicznie odpowiedzieli tarnobrzescy strażacy, sami doskonale pamiętający pomoc jakiej doświadczyli podczas powodzi.

Info/fot. UM

You May Also Like