Nowa wersja i nowy adres miejskiej strony

Pojawiła się nowa wersja oficjalnej strony miejskiej. Niezależnie od mechanizmu i wyglądu, zmienił się również jej adres – przy próbie wejścia na stronę tarnobrzeg.pl następuje automatyczne przekierowanie na subdomenę prezydent.tarnobrzeg.pl. Może napiszę więcej jak się przyjrzę szczegółom, Piotrek pewnie już spytał ile to kosztowało 😉 a poniżej oficjalna informacja z UM.

Tarnobrzeski Urząd Miasta ma odświeżoną stronę internetową. Strona www.tarnobrzeg.pl jest bardziej funkcjonalna, przejrzysta i łatwiejsza w obsłudze. Co ważne – strona została przystosowana dla osób niepełnosprawnych – WCAG 2.1.

– Strona, która ma służyć mieszkańcom, jest nowoczesna, a wizualnie nawiązuje do barw zawartych w herbie Miasta Tarnobrzega – podkreśla prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Witryna dodatkowo została wzbogacona o kilka ważnych elementów, których nie było na starej stronie internetowej. Są to: animowany pasek najważniejszych wydarzeń, zapis do newslettera, mapa dojazdu Google Maps, przejrzyste pogrupowanie treści do odpowiednich kategorii (nieaktualne informacje zostały zarchiwizowane). Interfejs pozwalający na proste i intuicyjne poruszanie się po stronie. Strona w pełni responsywna – dzięki temu użytkownik może w komfortowy sposób przeglądać treści nie tylko na ekranie komputera, ale również na tablecie czy smartfonie. Strona zawiera również certyfikat SSL.

Strona została również wyposażona w algorytm automatycznego uzupełniania fraz kluczowych w publikowane treści, wspierających pozycjonowanie SEO, co powinno przełożyć się na zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarkach.

Zarówno strona, jak i panel administracyjny służący do zarządzania treścią są rozwiązaniem indywidualnym – wykonanym w najnowszych dostępnych technologiach. Ma to wpływ przede wszystkim na bezpieczeństwo przechowywanych danych.

Info: UM

You May Also Like