5 ofert w przetargu na instalacje OZE

Wyszło dużo lepiej, niż mogliśmy się spodziewać po ostatnich postępowaniach. Na wykonanie ponad 600 instalacji fotowoltaicznych na dachach tarnobrzeskich domów nie tylko zgłosiło się 5 oferentów, ale też większość ofert mieści się w zaplanowanej przez miasto kwocie.

Tarnobrzeg wyceniał wartość zadania na niemal 11 mln zł brutto, w której to wartości zmieściły się aż trzy oferty. Najniższa z nich, złożona przez firmę FlexiPower Group Sp. z o.o. Sp.K z Pabianic, opiewa na kwotę 8,8 mln zł brutto, czyli ponad 2 miliony mniej niż miejskie szacunki.

W tej sytuacji wybór najkorzystniejszej oferty powinien nastąpić dość szybko, podobnie jak podpisanie umowy i rozpoczęcie prac, bo do końca przyszłego roku wcale nie mamy wiele czasu przy tak znacznej ilości instalacji.

Kilka miesięcy temu szacowaliśmy wartość inwestycji na 10.448.991 zł, co przy planowanym wsparciu w wysokości 85% oznaczało ponad 8 mln zł dofinansowania. Nawet po podniesieniu szacunków o pół miliona kwoty do zapłaty przez mieszkańców nie powinny się zmienić znacząco.

O temacie pisałem pół roku temu:

You May Also Like