Tarnobrzeskie konsultacje rowerowe

Opublikowano dnia 14-11-2017

Prezydent Miasta Tarnobrzega zaprasza mieszkańców, organizacje pozarządowe i przedsiębiorców do udziału w konsultacjach dotyczących infrastruktury rowerowej w Tarnobrzegu. Konsultacje odbędą się 23 listopada 2017 r. (czwartek) o godz. 16.30 w Sali nr 201 budynku Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 32 w Tarnobrzegu.
Spotkanie konsultacyjne służyć ma zidentyfikowaniu potrzeb rowerowych w mieście. Osoby zainteresowane tematem zapraszamy do wyrażenia swoich ocen, opinii i propozycji dotyczących stanu i kierunków rozwoju infrastruktury rowerowej w Tarnobrzegu.

W trakcie spotkania zbierane będą wszelkie oceny, uwagi i sygnały dotyczące m.in.:
1) istniejącej infrastruktury w mieście;
2) budowy niezbędnych elementów infrastruktury rowerowej, takich jak:
a) nowe trasy i szlaki rowerowe w mieście;
b) miejsca parkingów rowerowych i rozmieszczenia stojaków rowerowych;
c) budowy miejsc obsługi rowerów (MOR);
3) sposobów i tryb konsultacji społecznych w zakresie tworzonych rozwiązań rowerowych;
4) standardów technicznych infrastruktury rowerowej oraz bezpieczeństwa ruchu, służących podniesieniu jej jakości.

Info: UM
 

Komentarze

Możesz komentować ten wpis także bezpośrednio na forum

 • Żałośnie to wygląda - konsultacje po zlikwidowaniu większości ścieżek rowerowych w mieście i zamienieniu ich w ciągi pieszo-rowerowe. Wygląda to na ratowanie twarzy na siłę, bardzo nieudolną zresztą. Konsultacje ogłasza się przed nie po zmianach!!!
 • Kolejny dowód, że urzędnicy z miasta czytają to forum.
  Szkoda, że nie wyjaśniają od razu na forum naszych wątpliwości, no oprócz jednego, który ostatnio coś już nie pisze.
  A najlepsze konsultacje społeczne to na tym forum mają icon_smile
 • Brakuje tras rowerowych typowo rekreacyjnych - jak np. na wałach wiślanych (kierunek Sandomierz i Baranów- współpraca ze starostą) wokół Jeziora, w lesie zwierzynieckim, na Kamionce, na osiedlach jeszcze kilka miejsc by znalazł- ale tylko tras asfaltowych, bo kostka może tańsza, ale komfort jazdy dużo gorszy.
 • Ktoś się wybiera?

  ___________________________________________________________

  Karaś
 • 1)insfrastruktura jest ok,najważniejsza zasada: omijaj główne trasy miasta gdy jedziesz rowerem,wybieraj drogi alternatywne
  2)
  a)nie potrzeba szlaków w mieście ,tylko szlaki tam gdzie jest trawnik,np na wałach
  b)stojaki i tak w większości nie nadają się do parkowania,łatwiej oprzeć o coś pionowego,np ścianę czy słup i przypiąć
  c)czy chodzi o wypożyczalnie rowerów?Jeśli tak,to ma sens ,dla osób które przyjadą samochodem ,a dalej chcą pożyczonym rowerem
  4)bezpieczeństwo ruchu jest wtedy jeśli ścieżka ma wymalowany znak poziomy jak do niedawna oraz wtedy gdy jest oznaczona na całej długości chodnika,a nie jak obecnie. Standard
 • Echo Dnia pisze o rowerach miejskich w Tarnobrzegu. Czyżby rok wyborczy się zbliżał? :) W sąsiedniej Stalowej są - osobiście nie uważam że w Tarnobrzegu ten pomysł się przyjmie. Jak ktoś nie ma roweru i nie jeździ, to i na miejskim jeździć nie będzie.
 • Nie widzę takiej potrzeby.
 • Jeżeli rower miejski to tylko w stronę naszego jeziora. Już widzę walkę sobowa z wielowsią o stacje bazowe :)
 • Może pchnąć to w następnym pożal się Boże budżecie obywatelskim. Wtedy będziemy mieli rower miejski do cmentarza w Sobowie.
  Oczywiście jako projekt ogólnomiejski (cmentarz jest ponadosiedlowy), z dwoma stacjami: pod kaplicą cmentarną oraz pod sobowską remizą icon_wink

  (niniejszy wpis nie jest krytyką Sobowa, lecz wyrazem uznania dla nich połączonym z kolejnym krzykiem rozpaczy do władz: co żeście zrobili z tą ideą!)
 • W Sobowie jeżdżę bardzo często rowerem i jakoś nie widze potrzeby używania tamtejszego chodnika do jazdy,szosa jest bardzo spokojna,ruch nieduży,dobrze oświetlona.Do remizy i dalej i koło szkoły,to teren bardzo przyjazny rowerzystom. Przez las powinna być nie tyle ścieżka co LAMPY ULICZNE. W ogóle jak można było o tym zapomnieć i wydawać kasę na inne rzeczy? W zimie jest to miejsce dość niebezpieczne,bo nie tylko ciemno ale ślisko ,do cmenrza można niedojechać. A ścieżka i tak się nie przyda gdy spadnie śnieg ,bo kto by to odśnieżał,skoro poza centrum miasta?
 • Jest więcej informacji o rowerach miejskich: http://rta24.eu/rowerowe-…olucje-smartfon-i-jazda/

  Znacznie drożej niż w systemach zarządzanych przez Nextbike. Kompletnie nie wróżę sukcesu temu pomysłowi. W cenie abonamentu rocznego można kupić swój rower :)
 • 3 zł za godzinę? Kpina!
 • A było coś jeszcze na spotkaniu?
  Tematyka miała być bardzo szeroka, następująca:

  Cytat

  1) istniejącej infrastruktury w mieście;
  2) budowy niezbędnych elementów infrastruktury rowerowej, takich jak:
  a) nowe trasy i szlaki rowerowe w mieście;
  b) miejsca parkingów rowerowych i rozmieszczenia stojaków rowerowych;
  c) budowy miejsc obsługi rowerów (MOR);
  3) sposobów i tryb konsultacji społecznych w zakresie tworzonych rozwiązań rowerowych;
  4) standardów technicznych infrastruktury rowerowej oraz bezpieczeństwa ruchu, służących podniesieniu jej jakości.

  A w relacjach tylko o wypożyczaniu rowerów w obcym komercyjnym systemie.

  Niech działają. Skoro próbują, to pewnie wyliczyli że się opłaci. Wyobrażam sobie korzystanie głównie przez osoby wracające po nocy, które mają kawałek do domu. Ale nie wiem czy nie przydałaby się automatyczna kontrola trzeźwości...

  Codzienna obsługa to poważne przedsięwzięcie. Nie chodzi tylko o bieżący serwis, ale wożenie rowerów między punktami, żeby nie trafiały wszystkie w najbardziej uczęszczane miejsca.

  Edit:
  Jest krótka relacja, ale tymczasem nie bardzo coś z tego wynika.
  http://rta24.eu/konsultacje-rowerowe-emocje-tak-duze-jak-problemy-2/

  Mamy też miejską relację, z dodatkowym tłem ideologicznym:

  Cytat

  Pozwoli miastu dołączyć do grona miast rozwijających ideę zrównoważonego transportu, co wiąże się z uporządkowaniem przestrzeni publicznej, zmniejszeniem hałasu i zanieczyszczenia środowiska. Wreszcie obniżeniem kosztów podróżowania po mieście i zwiększeniem aktywności ruchowej mieszkańców.

  Taaa...

  http://www.tarnobrzeg.pl/…-w-tarnobrzegu,1021.html
 • Pozwoli miastu dołączyć do grona miast rozwijających ideę zrównoważonego transportu - założę się, że w bilansie osób przemieszczających się po Tarnobrzegu osoby korzystające z rowerów stanowią na prawdę niewielki odsetek stąd ich wpływ na globalny poziom transportu w Tarnobrzegu jest i pozostanie marginalny

  co wiąże się z uporządkowaniem przestrzeni publicznej - jaki wpływ ma niewielka ilośc osób korzystających z rowerów na "porządek przestrzeni publicznej" pozostaje dla mnie zagadką; co więcej słyszy się przeciez opinie również tutaj na forum, że osoby korzystające z rowerów wprowadzają chaos i zagrożenie w Tarnobrzegu

  zmniejszeniem hałasu i zanieczyszczenia środowiska - rzeczywiście głęboko zaciągając się jadąc ścieżką wzdłuż Sikorskiego rowerzysta niewątpliwie przyczynia się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza icon_wink

  Wreszcie obniżeniem kosztów podróżowania po mieście i zwiększeniem aktywności ruchowej mieszkańców - wszystko zależy oczywiście od ostatecznej ceny za 1 godzinę  Edytowany przez dino o 24-11-2017 - 23:27.