26 Porównania - wystawa pokonkursowa

Opublikowano dnia 12-01-2018

Picture 0 for 26 Porównania - wystawa pokonkursowa
Galeria Tarnobrzeskiego Domu Kultury zaprasza w dniach 13 stycznia – 19 lutego 2018 r. na wystawę pokonkursową 26 Konkursu Porównania.
Organizatorem 26 edycji konkursu „PORÓWNANIA” była Sandomierska Galeria Sztuki Współczesnej BWA. Celem konkursu jest prezentacja dorobku artystycznego twórców związanych z Ziemią Sandomierską. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 grudnia.
Podczas tegorocznej edycji zaprezentowano prace z dziedziny malarstwa, rzeźby, fotografii, grafiki oraz technik łączonych. Na konkurs „PORÓWNANIA 26” wpłynęło 70 prac 31 autorów. Grand Prix Nagroda Starosty Sandomierskiego została przyznana Bożenie Wójtowicz – Ślęzak, za prace pt. Kobieta 1, Kobieta 2 i Kobieta 3. I Nagrodę Burmistrza Sandomierza otrzymała Aleksandra Karwat za pracę pt. Sąsiedzi. II Nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego wręczono Andrzejowi Rachoniowi za Pejzaż prowincjonalny 1 i Pejzaż prowincjonalny 2. Laureatem II Nagrody Banku Spółdzielczego w Sandomierzu został Andrzej Dąbek za dzieło Z cyklu Portrety odbite. III Nagrodę Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach otrzymała Magdalena Pilch, III Nagrodę Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu otrzymał Marek Pokutycki, zaś III Nagrodę Prezydenta Stalowej Woli Kazimiera Myk Magdziak. Anna Burlikowska – Rochnowska oraz Stanisław Świeca otrzymali wyróżnienia honorowe.
 

Komentarze

Możesz komentować ten wpis także bezpośrednio na forum

 • Może i "środowisko związane z Ziemią Sandomierską", ale wśród nagrodzonych także Tarnobrzeżanie. Z "naszych"rozpoznaję Bożenę Wójtowicz-Ślęzak i Marka Pokutyckiego. Gratulacje!
 • w tej sprawie aż by się chciało zacytować Grechutę... icon_wink
 • Masz na myśli piosenkę czy tylko refren?
 • tylko tak sobie zablefowałem żeby towarzysko temat rozkręcić icon_smile icon_smile icon_smile
 • Trzeba nam przyznać, że to szczere wyznanie jest po prostu rozbrajające icon_smile
  Cóż, nie zawsze wszytko wychodzi nam tak, jakbyśmy tego chcieli icon_smile
  Kogo dziś interesuje malarstwo, wystawy i poezja śpiewana Grechuty icon_frown
 • masz rację że fajni ludzie piszą fajne posty!!!
  to mile co napisałeś! Dziękuję!!!
 • lutek

  w tej sprawie aż by się chciało zacytować Grechutę... icon_wink


  "Były tam obrazy wielkie, płótna kolorowe, z nieskromnymi kobietami szkice nastrojowe"
  Wracając do nagrodzonych w Sandomierzu, jakby na zamazanych szkicach Pokutyckiego wystawianych kiedyś w TDK było widać to, co autor mówił, że na nich jest (lub było tysiąc kresek wcześniej), to by mu tego TDK nie wystawił icon_smile

  W każdym razie fajnie, że mamy swoich twórców kultury i są oni doceniani.
 • iv

  lutek

  w tej sprawie aż by się chciało zacytować Grechutę... icon_wink


  "Były tam obrazy wielkie, płótna kolorowe, z nieskromnymi kobietami szkice nastrojowe"


  W każdym razie fajnie, że mamy swoich twórców kultury i są oni doceniani.

  "Nie dokazuj Miła, nie dokazuj!"
  Jakbyś czytała w moich myślach icon_wink

  A wracając do naszych twórców. Fajnie, że ich mamy. Fajne jest też i to, że od czasu do czasu ktoś nam o nich przypomina. Mo żezorganizować im stalą ekspozycję w zamku w Dzikowie. Wtedy wszyscy bylibyśmy na bieżąco.
 • lutek

  A wracając do naszych twórców. Fajnie, że ich mamy. Fajne jest też i to, że od czasu do czasu ktoś nam o nich przypomina. Mo żezorganizować im stalą ekspozycję w zamku w Dzikowie. Wtedy wszyscy bylibyśmy na bieżąco.


  Prof. dr, Pan na włościach dzikowskich coś tam wie o sztuce - w tym o malarstwie - w tym o lokalnych twórcach. Od początku swojego "panowania" starał się o pozyskanie obrazów (takich o wartości muzealnej), pamiętam nawet, jak chyba kiedyś narzekał, że kolor ścian wybrany przez poprzednika nie bardzo sprzyja ich ekspozycji icon_smile Zdaje się, że robił też czasowe wystawy dla twórców lokalnych, w każdym razie jedną kojarzę. Ostatnio nawet była aukcja dzieł lokalnych twórców. Więc coś tam się w temacie dzieje.
  W Tarnobrzegu są jednak dwa inne ważniejsze miejsca ekspozycyjne. Mniej prestiżowe, ale chyba lepsze. Bo jak często bywa się na zamku? A już przez hole TDK przechodzi sporo ludzi i choćby czekając na dziecko spoglądają na ściany. W sali odczytowej MBP też organizowane są różne wydarzenia i przy okazji można pooglądać ekspozycje.
 • Cytat

  Były tam obrazy wielkie, płótna kolorowe, z nieskromnymi kobietami szkice nastrojowe"

  Trochę dziwne macie podejście do sztuki, bo jak takie dzieła można oglądać tak mimochodem i jakimś międzyczasie?
 • Jak widać niektórzy mogą mieć niecne myśli. Ale to nie tylko o to chodzi bo w Tarnobrzegu nie ma klimatu. Wystarczy pojechać do Sandomierza i tam jest inaczej. W zamku rzeczywiście była aukcja ale na zakup obrazów Ruzamskiego. Takie aukcje to też nie wszystko nawet jeśli ściany miałyby inny kolor. Fajne by były kafejki z wystaw ą obrazów i żywą muzyką na fortepianie. O ile pamiętam w zamku planowana była ekspozycja zbiorów Tarnowskich i nawet jest to chyba częściowo zrealizowane. Ale i tak pozostaje ciągle do zrobienia ekspozycja współczesnych tarnobrzeskich malarzy.
 • Jakiś czas temu na zamku była spora wystawa dzieł Marty Lipowskiej-Ziemby z udziałem autorki. To chyba jedna z popularniejszych tarnobrzeskich malarek.
  Frekwencja dopisała, a uczestnicy byli zadowoleni.
 • Slyszalem o tej malarce, ale na spotkaniu nie bylem. Trochę szkoda. Jest niezła o czym świadczyć mogą ceny jej obrazów.
  Swoją drogą to można by zorganizować stalą ekspozycję tarnobrzeskich malarzy z obrazami najciekawszych miejsc naszego miasta. Myślę, że to by bylo ciekawe spojrzenie z perspektywy odmiennych wrażliwości i \astosowanych technik malarskich.
 • Stosunkowo często mamy takie wystawy w galerii "Okno", o tyle cennej, że dostępnej dla wszystkich cały dzień, nawet jeśli ktoś nie planował się tam wybrać, a tylko ma po drodze.