Po sąsiedzku: Forum Ostrowca Św. przestaje istnieć po 20 latach  Na dół

 • Temat jest polityczny,wiec zamieszczam w dziale polityka

  Cytat


  Po 20 latach funkcjonowania witryna Ostrowiecnr1.pl będzie dostępna tylko w wersji do odczytu, czyli bez możliwości dodawania nowych treści. Specjalnie dla Czytelników Wiadomości Świętokrzyskich Wojciech Krajewski, założyciel witryny Ostrowiecnr1.pl, popularnie nazywanej Forum Ostrowieckim.
  Radosław Sroczyński: 20. rocznica do dobry moment na podsumowanie...
  Wojciech Krajewski: Obecnie witrynę Ostrowiecnr1.pl odwiedza ponad 140 tysięcy unikalnych użytkowników w miesiącu (dane na podstawie statystyk Google Analytics), czyli ponad około 2 razy więcej osób niż liczy Ostrowiec.

  "R.S: Co spowodowało wygaszenie witryny po 20 latach owocnego funkcjonowania?"
  .... Ale wracając do pytania, w tworzeniu witryny Ostrowiecnr1.pl nie przewidziałem jednego - olbrzymiej jej popularności. Jest to chyba klasyczny błąd początkującego przedsiębiorcy czy wynalazcy lub założyciela. Ogrom pracy, jaki zaczął się wiązać z koniecznością zapanowania nad ogromną liczbą odwiedzających witrynę oraz szybko zmieniający się internet spowodowały, że zrealizowałem zaledwie około 5-10% wszystkich pomysłów, które miałem na rozwój witryny Ostrowiecnr1.pl, włączając w to Forum Ostrowca. Lwią część mojego czasu i energii poświęciłem bieżącemu zarządzaniu, a przecież w międzyczasie choćby skończyłem studia na Politechnice Wrocławskiej czy pracowałem w różnych miejscach. Rozwój poszedł więc nieco w odstawkę.
  W międzyczasie ostrowiecka policja zaczęła wysyłać do mnie prośby o podawanie adresów IP użytkowników, a gdy czasem zdarzyło mi się nie odebrać listu poleconego od policji, wówczas otrzymywałem groźbę od prokuratora, że jeśli nie wydam dowodu w postaci IP, otrzymam karę porządkową w wysokości 10 tys. zł. O ustalenie adresów IP wnioskowali głównie ostrowieccy urzędnicy. Niestety użytkownicy Forum Ostrowca uważali często, że jeśli umożliwiło się komuś wyświetlanie jego treści w internecie, to znaczy, że ta treść jest zgodna z prawem.....

  .............R.S: Czy na forum, poza etykietą, istniała cenzura w jakiejkolwiek formie?
  W.K: Były próby kontrolowania treści, które pojawiały się na Forum Ostrowca. Proszę choćby wrócić do pierwszego pytania, w odpowiedzi na które mówiłem o ostrowieckiej policji i prokuraturze, które to instytucje przesłuchały w mojej ocenie kilkaset osób w Ostrowcu w związku treściami, które osoby te lub ktoś, kto używał ich komputera czy telefonu, zamieściły na Forum Ostrowca. Kto oczekiwał ustalania rzekomych sprawców? Można z grubsza powiedzieć, że byli to ludzie z różnych grup społecznych, ale głównie byli to urzędnicy ostrowieccy, z każdej opcji politycznej, z lewa i z prawa, z góry i z dołu. Ostrowiecki policjant przekazał mi niedawno, że często nie dochodziło do spraw sądowych, ponieważ był problem ze wskazaniem rzekomego sprawcy pomówienia. W mojej ocenie rzekomym pomawianym chodziło głównie o dowiedzenie się, kto coś napisał .Taki przesłuchany mieszkaniec Ostrowca z pewnością tym sposobem samemu się cenzurował i siłą rzeczy skłaniał do takiej autocenzury osoby ze swojego bliskiego otoczenia - nawet w sytuacji, gdy nie było powodu, aby sądzić, że dokonał pomówienia czy znieważenia......."

  cały artykuł
  ur
  http://www.wiadomoscisw.pl/news.php?readmore=2776  Edytowany przez andriu81 o 07-06-2017 - 07:33.

This list is based on users active over the last 60 minutes.