Tarnobrzeg – info z 22 tygodnia roku

Nie dość, że piszę z dobowym opóźnieniem to, przyznaję szczerze, popijam jednocześnie piwo GANGSTAR nowość z Browaru Tarnobrzeg. Najważniejszy news zeszłego tygodnia stanie się prawdą dopiero jutro, ale czekanie do jutra to chyba już za duże opóźnienie?

Jutro mamy dostać talon na Kolekcję Dzikowską

Jutro odwiedzi nas minister Gliński, według tego co różne wiewiórki ćwierkają, ma nam okazać i przekazać talon na Kolekcję Dzikowską. Decyzję o zakupie bezcennego (ale jednak konkretnie, choć promocyjnie wycenionego) zbioru dzieł sztuki, starodruków itp. władze miasta podjęły nie mając pewności czy uda się uzyskać środki zewnętrzne. Ta decyzja w znanej (znanej?) wszystkim sytuacji finansowej miasta była szeroko dyskutowana. Teraz uzyskanie dofinansowania z centrali powinno większości dyskutantów przekonać, że była to decyzja słuszna. Ja też bardzo się cieszę, że Kolekcja zostaje w mieście.

Cieszę się również, że kongresowi hrabiostwo Jan Feliks Tarnowski z Walerią ze Stroynowskich nie wydali uzyskanych z niewolniczej pracy swoich pańszczyźnianych poddanych środków tylko na same zagraniczne podróże, ale że udało się zebrać depozyt, który co najmniej zachował wartość i teraz może do nas własnościowo wrócić. Przepływy pieniężne i święte prawa są w tym przypadku na tyle skomplikowane, że nie chce mi się ich analizować i oceniać. Oceniamy zatem pozytywnie sytuację końcową (na dziś), mając nadzieję, że będziemy mieli Kolekcję gdzie przechowywać.

Inwestycyjnie – krótko

Ulica Strefowa została dzisiaj odebrana po poprawkach:

Zakończono prace przy strażnicy OSP na os. Nagnajów.
SP9 dostała dofinansowanie na remont stołówki.
Na skarpie ruszyła wycinka drzew pod nowy blok.
Odpalenie parkometrów w centrum przesunięto na 1 lipca.
Sezon nad Jeziorem ma ruszyć w połowie czerwca.
Jest pozytywna decyzja w sprawie rozbiórki obecnej formy i budowy nowej formy Dzikowiaka, a przy okazji parę smaczków co do procedur, ale to już na forum dla chętnych.

Mobilna gra miejska od TuTarnobrzeg

Tego jeszcze nie było. Gra startuje od czerwca, czyli właściwie już

Jezioro Tarnobrzeskie „Turystyczną Perłą Podkarpacia”

Znowu wygrywamy w plebiscycie, tym razem na Turystyczną Perłę Podkarpacia. SMSowo-mailowe zmagania organizowało Radio Rzeszów i PTTK Rzeszów. Co sobie wygłosujemy następnym razem? Gazetowych plebiscytów popularności lokalnych osobistości pozwolę sobie nie komentować. Chyba że ktoś chce?

Rozpoczęło się odkomarzanie miasta

W tym tygodniu rozpoczęło się odkomarzanie miasta, po raz pierwszy prowadzonego przez Tarnobrzeskie Wodociągi. Wkrótce po pierwszym zamgławianiu solidnie popadało, zobaczymy jaki będzie efekt. Sam sprzęt na pewno jest efektowny, oby również, z całym systemem okazał się efektywny.

Linia B dojedzie na Przywiśle

W reakcji na interpelację jednej z radnych, linia B będzie w okresie próbnym zajeżdżać na plac Tysiąclecia. Przyjmie się?

Lasowiacki klaster

Interesująca inicjatywa, oby się pozytywnie rozwinęła.

Podróbki dokumentów od dominikanów

Tarnobrzescy dominikanie poinformowali o rosnącej liczbie zgłoszeń o podróbkach dokumentów z pieczęcią klasztoru. Fałszywa pieczęć pojawiała się na zaświadczeniach o odbyciu kursu przedmałżeńskiego, a obok pieczęci widniał podpis zbliżony do podpisu o. Mirosława Pilśniaka, który urzęduje w Krakowie.

Otwarcie tarnobrzeskiego sklepu pojawiło się w reklamie firmy MediaExpert

Na YT i FB pojawia się reklama sieci MediaExpert, poświęcona otwarciu w Tarnobrzegu sklepu z nr 500. Jak Wam się podoba?

A GANGSTAR?

Gangstar się skończył, zanim zdążyłem coś o nim napisać. To amerykański lager, bardzo mi podszedł. Cytrusy już na stałe kojarzą mi się z naszym browarem, tu też czuć je wyraźnie. O ile jednak w innych seriach towarzyszy im często mocna goryczka, tym razem mamy goryczkę delikatną, według BT 2/6. Mogę polecić jako piwo powszednie, a nie tylko dla smakoszy. Oczywiście różnie można patrzeć na powszedniość. W moim przypadku powszednie piwo pojawia się na tyle rzadko, że mogę bez problemu zapłacić te 7 zł za butelkę.

Krótka forma z Dzikowa

Niby nic skomplikowanego, niby prosta forma, ale uczucia szczere, a potrzeba ich wyrażenia wystarczająco silna żeby tekst pojawił się w kilku miejscach.

Na koniec (w końcu na koniec!) sytuacja covidowa

W ciągu ostatniego tygodnia zanotowaliśmy… 2 nowe przypadki i 0 zgonów. Jest dobrze!

Zdjęcie z czołówki pochodzi z tekstu o Klastrze Lasowiackim, a sama klatka-makatka z filmu „Czary, mary i uroki”.

You May Also Like