Radny Łukasz Nowak interpeluje w sprawie nowych cen wody

W dniu 2 kwietnia przypomniałem w podsumowaniu tygodnia temat nadchodzących nowych taryf na wodę i odbiór kanalizacji, w maju mają być zgłoszone do Wód Polskich propozycje cen na kolejne 3 lata. Już 3 kwietnia tematem zajął się profil Tarnobrzeskim DiM Team, który zestawił ceny wody w czasie kolejnych lat prezydentury Dariusza Bożka i zestawił nasze ceny z cenami w okolicznych miejscowościach. Nie trzeba patrzeć na zestawienie, żeby domyślić się jak wygląda. Ale my możemy sobie pisać, a tematy bolesne zwykle trzymane są w tajemnicy do samego końca, a nawet o jeden dzień dłużej.

Co innego interpelacja, którą 4 kwietnia złożył do prezydenta radny Łukasz Nowak – na interpelację odpowiedź być musi, chociaż jestem przekonany, że akurat radny Nowak wielokrotnie nie do końca był zadowolony z otrzymywanych odpowiedzi.

Jak konkretnie wygląda pytanie do prezydenta?

Radny zwraca się z prośbą o przekazanie informacji o propozycji planu taryf za wodę i ścieki na najbliższe trzy lata. Następnie Łukasz Nowak zwraca uwagę, że obecne ceny już są jednymi z najwyższych w Polsce i wypomina prezydentom, że analiza podwyżek dla mieszkańców w ich wykonaniu, pozostawia wiele do życzenia. Jako przykład do wspomnianych wypominek podaje bezzasadną, nie podpartą analizami zgodę Panów Prezydentów na podwyżkę cen wywozu nieczystości. Obawia się zatem o zbyt wysokie obciążenie, jakie Panowie Prezydenci będą chcieli zaproponować mieszkańcom Tarnobrzega.

Pozostaje nam czekać na odpowiedź na interpelację, bo tymczasem nikt nie spieszy się z informowaniem o kolejnej fali podwyżek. To czego możemy być pewni, to że znów usłyszymy zapewnienia, że wykup udziałów w Wodociągach nie ma żadnego wpływu na wysokość stawek.

Pełen tekst interpelacji i przy okazji link do przyszłej odpowiedzi możemy znaleźć pod tym linkiem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

You May Also Like